Elektrostymulacja
Elektrostymulacja stymuluje i ujędrnia mięśnie za poocą wytwarzanych rytmicznych impulsów elektrycznych. Wachlarz zabiegów jest bardzo szeroki: od kształtujących i modelujących sylwetkę, poprzez poprawiające owal twarzy na treningu sportowym i rehabilitacji kończąc. Zabieg ten daje efekty analogiczne do tradycyjnego wysiłku fizycznego: Wydatek energetyczny, stymulacja układu krwionośnego i limfatycznego, poprawa sił i wytrzymałości mięśni. Jednocześnie nie obciąża więzadeł, ścięgien ani układu oddechowego, co powoduje że staje się idealną alternatywną dla osób po kontuzjach sportowych czy osób, u których przeciążenia stawów nie są wskazane.
Zabiegi mogą być również stosowane przez sportowców jako uzupełnienie treningu sportowego, w celu rozluźnienia mięśni przed lub po ćwiczeniach czy podczas rozgrzewki. Idealnie sprawdza się także jako metoda podtrzymania sprawności mięśni po kontuzji ścięgien lub stawów oraz w okresach przetrenowania.
Najważniejszą rola elektrostymulacji jest rozbudowa tkanki mięśniowej. Efektem przemiany tkanki tłuszczowej w ięśniową jest widoczna utrata centymetrów.
Podsumowując, podczas zabiegu następuje:
- pobudzanie rzemian paterii i krążenia krwionośnego
- wzrost jędrności i elastyczności skóry
- redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej
- redukcja cellulitu
- przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej
- ujędrnienie ciała i poprawa elastyczności skóry
- wymodelowanie sylwetki
- wzmocnienie takanki mięśniowej
Przeciwwskazania:
- zaburzenia krążenia i żylaki w miejscach zabiegowych
- zmany dermatologiczne (znamiona) i przerwanie ciągłości naskurka w miejscu zabiegowym
- choroby serca
- rozrusznik serca
- metalowe elementy w ciele w obrębie obszaru zabiegowego
- ciąża
- nowotrowy
- zapalenie nerwów, nerwica wegetatywna
- epilepsja
- uczulenie na prąd