Makijaż

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny jest o wiele bardziej delikatniejszy od makijażu wieczorowego. Przede wszystkim powinien być świeży i subtelny. Wymaga dokładnego doboru odpowiedniej gamy kolorystycznej dla danej klientki, wykonania konturowania twarzy właściwie dobranymi podkładami, pudrami, różami, bronzerami i rozświetlaczami. Zaznaczenie ust i brwi, wymodelowanie i podkreślenie oczu oraz utrwalenie całości specjalnie przygotowanym do tego celu sprayem. Ten typ makijażu kierowany jest przede wszystkim do pań wybierających się na spotkania - towarzyskie bądź biznesowe.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest mocniejszy od makijażu dziennego z powodu pochłaniania kolorów przez światło elektryczne, czy też światło świec. Podobnie jak jego dzienny odpowiednik wymaga dokładnego doboru odpowiedniej gamy kolorystycznej dla danej klientki. Wykonania konturowania twarzy właściwie dobranymi podkładami, różami, pudrami, bronzerami i rozświetlaczami. Zaznaczenie brwi i ust, wymodelowanie i podkreślenie oczu oraz utrwalenie całości specjalnie przygotowanym do tego celu sprayem. Ten typ makijażu kierowany jest przede wszystkim do pań wybierających się na bankiety, imprezy okolicznościowe i wesela.

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny jest subtelnym, delikatnym, bardzo kobiecym, podkreślającym urodę i nienagannym makijażem. Polega na podkreśleniu atutów urody Panny Młodej i wydobycia z niej piękna. W jego skład wchodzi korekta owalu twarzy, rozświetlenie cery, tuszowanie mankamentów, podkreślenie oprawy oczu, aplikacja cieni na powiekę ruchomą, subtelne zaznaczenie ust oraz utrwalenie makijażu specjalnym sprayem.

Makijaż próbny

Makijaż próbny ma na celu omówienie i ustalenie stylu w jakim będzie wykonany makijaż główny oraz zaprezentowanie go z uwzględnieniem poprawek i zmian, koniecznych do całkowitego zaakceptowania formy, która będzie wykonana w ważnym dla klientki w jej najwazniejszym dniu. Jest również dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają podatność na alergie, ponieważ pozwala wyeliminować kosmetyki, które mogą wywołać objawy podrażnienia. Pozwala klientce na uzyskanie rad i wskazówek dotyczących pielęgnacji twarzy przed wykonaniem makijażu.