Sonoforeza

Sonoforeza, zwana inaczej masażem ultradźwiękowym, jest zabiegiem który polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do wprowadzania w głąb skóry, za pomocą specjalnego urządzenia, rozmaitych substancji odżywczych. Głębokość wnikania tych substancji uzależniona jest od częstotliwości ultradźwięków, ich mocy i okresu oddziaływania na skórę. Wibracje ultradźwięków stanowią dla skóry swoisty masaż o charakterze biostymulującym, pobudzającym komórki skóry do odnowy, regeneracji, biosyntezy kolagenu i elastyny.

Zabieg Sonoforezy polecany jest zwłaszcza osobom o suchej poszarzałej skórze, w celu zwiększenia nawilżenia skóry, spłycenia zmarszczek, likwidowania przebarwień skóry i jej wygładzenia.

Sonoforeza polecana jest przy każdym typie skóry, także przy skórze trądzikowej, gdyż za pomocą tego zabiegu można wprowadzić w głąb skóry substancje lecznicze. Można też skutecznie leczyć za pomocą tego zabiegu blizny potrądzikowe.

Zabieg ten ma także korzystny wpływ na skórę naczyniową, z widocznie rozszerzonymi naczyniami, gdyż za jego pomocą można wprowadzić do skóry substancje uszczelniające naczynia krwionośne.