Zrelaksowane Oczy

Rewitalizujący zabieg z Fitomelatoniną na okolice oczu.

Laboratorium Effeglilab, dzięki intuicji i badaniom doktor Ferri, jako pierwsze na świecie uzyskało z roślin alpejskich wyciąg szczególnie bogaty w melatoninę – olej Fitomelatoniny.

Fitomelatonina ma taką samą budowę chemiczną jak melatonina produkowana przez ludzki organizm, lecz w przeciwieństwie do swojej siostry bliźniaczki, uzyskanej podczas procesu syntezy, pochodzi z żywych substratów roślinnych, bardziej biokompatybilnych. Dla skóry Fitomelatonina pełni funkcję dotleniającą, wspomaga wydalanie toksyn, reguluje aktywność gruczołów łojowych oraz przyczynia się do ożywienia komórek dzięki swojej funkcji energetyzującej i antyutleniajacej. W organizmie Fitomelatonina reguluje cykl dobowy, wszystkie funkcje życiowe powtarzające się cyklicznie. Wynikająca z tego regularność działa antystresowo, powoduje uczucie wypoczęcia z dużą dawką pozytywnych emocji.

Zabieg polega na wprowadzeniu składników aktywnych w skóre, poprzez rewitalizujący masaż okolic oczu. Masaż ma działanie rewitalizująco- liftingujące. Po wykonanym masażu nakładana jest maska algowa, aby obkurczyć podpuchnięte „worki pod oczami”. Zabieg wykończony jest nałożeniem kremu, wcześniej odpowiednio dobranego do potrzeb skóry pacjentki.