Pedicure klasyczny

Stopy są ważnym elementem urody,oraz podstwą dobrego samopoczucia,a ich pielęgnacja jest tak samo ważna jak pielęgnacja dłoni czy twarzy. Wypielęgnowane, zdrowe stopy są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale również ważnym elementem urody.Skóra na stopach staje się aksamitnie gładka i miękka co daje uczucie komfortu i świeżości.

Pedicure klasyczny- zabieg pielęgnacyjny polegający na przygotowaniu skóry wokół paznokcia oraz płytki paznokcia, a także usunięciu zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy.

Cały rytuał rozpoczyna się od kąpieli z użyciem soli zmiękczającej skórę. Następnie odpychamy a gdy jest potrzeba wycinamy skórki i nadajemy odpowiedni kształt paznokciom. Przy użyciu freazarki ścieramy zrogowaciały naskórek, usuwamy modzele i zgrubienia powstałe wskutek przerostu naskórka. Nadmiar naskórka nie jest wycinany lecz ścierany przy użyciu różnej grubości frezów, dlatego naskórek nie jest nadmiernie pobudzany do wzrostu. Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu w celu wygładzenia skóry i usunięcia pozostałości martwego naskórka. Po czym nawilżamy skórę odżywczym balsamem. Na koniec polerujemy płytkę i malujemy kolorowym lakierem.

Dzięki systematycznej pielęgnacji stóp możemy uniknąć przykrego wrastania paznokci, dyskomfortowych nagniotków i odcisków. Wypielęgnowane stopy sprawią, że poczujesz się komfortowo w każdej sytuacji.